Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Sfinansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. 

Data rozpoczęcia działań 2023-08-01  Data zakończenia działań 2024-03-31  

Program realizowany na obszarze Legnicy, powiatu legnickiego oraz w Szczecinie. 

Cele projektu:  

  • Rozwój potencjału Fundacji poprzez wzmocnienie zarządzania organizacją i profesjonalne kształtowanie wizerunku,  
  • Działania fundrisingowe i wypracowanie nowych poza projektowych źródeł finansowania, 
  • Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i powrót do pełnosprawnego funkcjonowania kobiet zmagających się z konsekwencjami choroby nowotworowej  

Rezultaty działań fundacji w ramach Projektu Aktywni Obywatele

Inicjatywa oddolna zjednoczonych beneficjentek.

Poprzez warsztaty, wspólne odwiedziny w szpitalu, wsparcie wzajemne i tworzenie społeczności opartej na budowaniu relacji

Realizacja sesji zdjęciowej.

W formie artystycznej pokazującą kobiety dotknięte chorobą, która poprzez jej inwazyjne leczenie odbiera niekiedy pewność siebie, kobiecość, chęć powrotu do aktywności. Tymczasem aktywność fizyczna –  ONKOJOGA – pozwala na odzyskanie zaufania do ciała. Na zdjęciach uwieczniono to dobroczynne działanie ruchu oraz najważniejszą cechę Onkojogi- DOSTĘPNOŚĆ na każdym poziomie sprawności fizycznej.

Rezultaty sesji można było podziwiać w Szczecinie w bibliotece Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego od grudnia 2023 do lutego 2024, w marcu 2024 wystawa w Szczecinie w Piwnicy Kany, w marcu 2024 także jako stała ekspozycja znalazła się w Szpitalu w Legnicy.  (cała galeria)

Grupa wsparcia

Organizowana dla beneficjentek projektu pozwoliła wzmocnić relacje pomiędzy nimi.

Wsparte wspólnotą  uczestniczki nawiązały relacje , które owocują do dziś, rezultatem zadania jest ciągle rozwijająca się grupa na Whatsapp .

Ponadto w ramach projektu Fundacja pozyskała nowe narzędzia.

Strategia rozwoju fundacji.

Zarząd Fundacji podczas szkoleń stworzył plan komunikacji , strategię rozwoju, udało się rozdzielić zadania i odpowiedzialności  w Zarządzie oraz powstały  narzędzia komunikacji z partnerami, wolontariuszami i potencjalnymi darczyńcami.

Fundraising.

Projekt zapewnił narzędzia wdrożenia działań FUNDRAISINGowych, powstała zakładka fundrisingowa pozwalająca na wpłacanie drobnych kwot przez darczyńców . Więcej przeczytasz  TUTAJ .

Plan komunikacji.

Rozpoczęliśmy od publikacji postów i infografik opisujących metody stosowane w Fundacji Dobre Znaki realizujące główne założenie jakim jest

Konferencja podsumowująca

działania w szpitalu w Legnicy wraz z kolejną wystawą zdjęć. W załączonych fotografiach odnaleźć można beneficjentki, nasze podopieczne ze swoimi zdjęciami z sesji fotograficznej w tle.

Wystawa fotografii „Joga dla wszystkich i dla każdego ciała”.

zorganizowana z grupą naszych fundacyjnych Onkojoginek uświetniła Konferencję pacjenta w WSS w Legnicy. Podczas konferencji przedstawiono rezultaty projektu.

Nasze hasło „Dusza szuka towarzystwa, a psyche korzysta” doskonale obrazuje efekty, które udało się osiągnąć dzięki tej wspólnej integracyjnej inicjatywie.

Zrealizowaliśmy także także cykl 3 warsztatów z dr hab. Edyta Zierkiewicz pod hasłem :

JAK CHOROWAĆ I NIE ZWARIOWAĆ

Dzięki wiedzy Pani doktor uczestniczkom udało się zrozumieć źródła negatywnych emocji w chorobie i poznać sposoby ich regulowania, znaleźć tzw. wtórne zyski, czyli pozytywy wynikające z choroby i uporać się ze zmęczeniem rakiem i procesem leczenia.

Studenci Pomorski Uniwersytet Medyczny  https://www.pum.edu.pl/

Co daje aktywność ruchowa metodą Onkojogi, co oferuje joga, jakie narzędzia mamy dzięki praktyce w poprawie kondycji pacjenta onkologicznego.

Mamy nadzieję, że zainteresowałyśmy Was mocą oddechu, ruchu, aktywności społecznej!

A co najważniejsze nie spoczywamy na laurach, nie brakuje nam sił na kolejne projekty, a głowy fundacyjnych działaczy i działaczek są pełne pomysłów!