Poznaj nasze narzędzia

Misja fundacji jest realizowana dzięki przekrojowemu wsparciu podopiecznych z wykorzystaniem autorskich metod i narzędzi

ONKOJOGA

Onkojoga to optymalna metoda pracy w grupie. Umożliwia  dostęp do regularnej aktywności psychoruchowej o lekkim i umiarkowanym natężeniu i skierowana jest w szczególności do pacjentów onkologicznych. Metoda, którą opracowuje i bada Fundacja wyraźnie wpływa na sprawności ciała, zwiększając i przywracając zakresy ruchów, poprawia wydolność oddechową, regulując i pogłębiając oddech, zmniejsza nieprzyjemne odczucia wynikające z terapii onkologicznych dzięki poprawie matabolizmu oraz wyraźnie reguluje emocje, poprawiając sen, zmniejszając stres i regenerując układ nerwowy.

FIZJOTERAPIA

Fizjoterapia to pierwsza działanie, pozwalające na poprawę zdrowia pacjentów poprzez specjalistyczne techniki terapeutyczne, zabiegi i rehabilitację. Działania fizjoterapeuty w naszej Fundacji to poradnictwo w redukcji bólu, przywracaniu sprawności ruchowej oraz poprawie jakości życia osób chorujących oraz po operacjach i zabiegach. Fizjoterapia pozwala na zwiększenie mobilności, wydolności fizycznej i niezależności, co jest niezbędne dla procesu powrotu do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Kontroli fizjoterapeutycznej poddajemy wszystkie projekty aktywizacji ruchowej. Specjalizujemy się w fizjoterapii uroginekologicznej i onkologicznej. 

WARSZTATY

Warsztaty  umożliwiają uczestnikom  zdobywanie praktycznych umiejętności oraz wiedzy, które mogą zabrać do domu i stosować dla poprawy zdrowia i kondycji. Poprzez warsztaty, umożliwiamy  spotkania ze specjalistami i zapewniamy nabywanie umiejętności w bezpiecznym, podobnie doświadczonym gronie osób.  Uczestnicy mogą nawiązać relacje,  integrują i angażują się  społecznie. Warsztaty stwarzają inspirujące i twórcze środowisko, pozwalają spotkać się z autorytetami z różnych dziedzin zarówno w związku z profilaktyką, diagnostyką, jak i leczeniem czy samorozwojem 

PREHABILITACJA

Prehabilitacja przygotowuje pacjentów do leczenia lub operacji poprzez poprawę ich ogólnej kondycji fizycznej i psychicznej jeszcze przed wdrożeniem terapii. Dzięki prehabilitacji, osoby chore mogą zminimalizować ryzyko powikłań, przyspieszyć proces zdrowienia oraz zwiększyć swoją siłę i wydolność przed przystąpieniem do terapii lub zabiegu. Prehabilitację rozpoczyna się tuż po diagnozie. To narzędzie wspiera pacjentów w osiągnięciu lepszych wyników leczenia, stwarzając im lepsze warunki organizmu do walki z chorobą. Popularyzujemy prehabilitację widząc jej niesamowitą skuteczność! 

BADANIA NAUKOWE

Badania naukowe są narzędziem weryfikującym metody Fundacji. Umożliwiają nam ścisłe monitorowanie i ocenę efektywnościprogramów wsparcia. Dzięki nim możemy dostosowywać interwencję do potrzeb beneficjenta, a działania poradnicze i terapeutyczne do indywidualnych wskazań. Praca badawcza jest elementem samokontroli i empowerment, przekłada się bezpośrednio na lepsze wynik w procesie powrotu do zdrowia i aktywności uczestników zadań. Badania pomagają nam również rozwijać nowe, skuteczniejsze metody, co przekłada się na postęp w dziedzinie interdyscyplinarnej opieki zdrowotnej w ujęciu holistycznym.

COACHING

Coaching jest optymalnym narządziem wsparcia, które umożliwia osobom zmagającym się z chorobami lub trudnościami psychologicznymi osiągnięcie swoich celów i rozwinięcie pełnego potencjału bez względu na stan zdrowia. Poprzez sesje coachingowe, uczestnicy otrzymują wsparcie w zwiększaniu swojej motywacji i samoświadomości. Coaching pomaga osobom odzyskać kontrolę nad swoim życiem, poprawić jakość życia i osiągnąć długotrwałe rezultaty, co jest niezwykle ważne w procesie zdrowienia i integracji społecznej.

ADRES :
Legnica 59-220 ul. Tatarska 13/7

KONTAKT :

kontakt@fundacjadobreznaki.pl

tel. +48 697 722 112

KRS : 0001004182

NIP: 6912565108

NUMER KONTA :

mBank : 57 1140 2004 0000 3602 8337 9790 

Fundacja Dobre Znaki

Polityka prywatności

Pomagamy osiągnąć dobrostan po cięzkich chorobach.