Poznaj nasz zespół
Te wyjątkowe osoby razem tworzą serce Fundacji, wspólnie promując zdrowy styl życia, jogę i dbanie o dobrostan psychiczny. Daj się zainspirować ich pasją i wiedzą!ZARZĄD FUNDACJI
Anna Granas
Prezes Fundacji
Fundatorka i prezeska organizacji
Kobieta oddana kobietom. Odważnie zmieniła swój profil zawodowym, zostawiając dział handlowy i angażując się społecznie. Dziś jest certyfikowanym nauczycielem jogi i innych aktywności fizycznych. To właśnie jej idea, że ruch, higiena życia, aktywność społeczna mogą pomóc w radzeniu sobie z przewlekłym stresem, stała się fundamentem naszej Fundacji.
Aniceta Bosak
Wiceprezes Fundacji , Trener i Coach
Aniceta Bosak trenerka i coach. Jej misją i zwodem jest wspieranie ludzi w procesie poprawy dobrostanu i rozwoju osobistego. Aniceta specjalizuje się w wydobywaniu zasobów z ludzi, pracy z traumą i stresem oraz w budowaniu odporności psychicznej. Jest certyfikowanym trenerem w różnych dziedzinach i założycielką kilku przedsięwzięć biznesowych. Kobieta sukcesu.
Domnika Gajlewicz
Wiceprezes Fundacji
Kobieta pełna energii i pasji do jogi. Zawodowo zarządza inwestycjami. Prywatnie Amazonka, której joga towarzyszy od lat. Jest instruktorem jogi certyfikowanym przez międzynarodową organizację Yoga Alliance, a także instruktorem Onkojogi. Jej pozytywne podejście do życia i aktywny tryb życia inspirują innych do wyjścia z kryzysu.
EKSPERCI FUNDACJI
Iga Daniszewska-Jarząb
Koordynator Centrum Prehabilitacji i Fizjoterapii [ Magister Fizjoterapii ]
Iwona Rzemieniuk
Farmaceutka . Terapeutka pacjentów onkologicznych
Terapeutka pacjentów onkologicznych w zakresie pielęgnacji skóry w trakcie jaki i po leczeniu. Specjalizuje się w opiece nad pacjentami z powikłaniami po terapiach onkologicznych tj. poparzenia popromienne, suchość, terapia ran i blizn.
Wykonuje kremy personalizowane, dostosowane do konkretnych potrzeb każdego pacjenta. Aby każda kobieta czuła się pięknie w tym wyjątkowym czasie, wykonuje makijaż permanentny brwi. Z wielką empatią dba o to, aby każda z nas czuła się wyjątkowo. Tworzy procedury zabiegowe wymagające nieszablonowego podejścia i zrozumienia problemu w ujęciu holistycznym Współpracuje z fundacjami onkologicznymi, gdzie edukuje pacjentów w zakresie pielęgnacji oraz redukcji działań niepożądanych leczenia
Przemysław Zarzeczny
Lekarz
Przemysław Zarzeczny to specjalista w
dziedzinie medycyny, ze szczególnym naciskiem na chirurgię bariatryczną, chirurgię wątroby i trzustki. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie specjalizował się w Żywieniu Klinicznym i Opiece Metabolicznej. Obecnie pracuje jako młodszy asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala w Legnicy i jest nauczycielem akademickim w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy. Jest aktywnym członkiem wielu renomowanych towarzystw medycznych. Ponadto, jest inicjatorem projektu dietapacjenta.pl i specjalizuje się w chirurgii ambulatoryjnej oraz specjalistycznym leczeniu ran przewlekłych.
Ewelina Rempińska
Ekspert ds. komunikacji międzynarodowej
Ewelina jest istotnym członkiem naszego zespołu odpowiedzialna za komunikację międzynarodową, dzięki niej Fundacja Dobre Znaki z powodzenie występuje na międzynarodowych konferencjach oraz współpracuje z organizacjami poza granicami Polski. Uczy języka angielskiego z pasją, a prywatnie Amazonka z wielkim sercem i poczuciem humoru jest pewnie istotnym członkiem naszego zespołu. Wspólnie promuje zdrowy styl życia, jogę i dbanie o dobrostan psychiczny.
Bożena Jezierska-Jakimczyk
Charakteryzatorka
Specjalistka charakteryzatorka pracująca na planach filmowych, serialowych, telewizyjnych i teatralnych, jest absolwentką Wyższej Szkoły Artystycznej, gdzie zdobyła umiejętności artysty plastyka technik teatralno-filmowych.
Bogate doświadczenie onkologiczne pomaga jej lepiej zrozumieć sytuacje jej podopiecznych. Jej wiedza z dziedziny teatru i plastyki jest wykorzystywana jako terapeuta, przywracając poczucie kobiecości i męskości poprzez pracę z ciałem. Jest zaangażowana w pomoc innym, umożliwiając im odzyskanie równowagi i pewności siebie dzięki jej wkładowi artystycznemu i terapeutycznemu.
Katarzyna Lisowska
Zespół badawczy
Wykładowca i praktyk, który z pasji do ruchu i rozwoju osobistego od ponad dwudziestu lat prowadzi działalność edukacyjną w obszarze aktywności fizycznej ukierunkowanej na zdrowie oraz edukacji zdrowotnej. Jest absolwentką m.in. Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Szkoły Trenerów „SIEĆ” PTP we Wrocławiu oraz Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym – rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Na co dzień dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami na Wydziale Nauk o Zdrowia i Kulturze Fizycznej CWUP w Legnicy. Aktualnie swoje zainteresowania skupia przede wszystkim wokół treningu zdrowotnego w ujęciu integralnym, w którym istotne miejsce zajmują -świadomy oddech oraz uważne ciało.
Renata Gnitecka
Zespół badawczy
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej (biotechnologia). Rozprawę doktorską obroniła na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (Uniwersytet Ekonomiczny). Autorka publikacji z zakresu metod ilościowych w ekonomii (m.in. analizy danych, ekonometrii i statystyki). Obecnie nauczyciel akademicki w Collegium Witelona, Uczelnia Państwowa w Legnicy. W Uczelni pełniła dwukrotnie funkcję prodziekana, dziekana Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz kierownika Zakładu Ekonomii i Finansów. Kierowała projektem w ramach którego opracowano i przetestowano unikalny program kształcenia dualnego na 5 poziomie PRK. Jedna z inicjatorów powołania Instytutu Technologii i Innowacji stanowiącego jednostkę Uczelni. Obecnie Dyrektor Instytutu, członek Senatu, członek komisji uczelnianych i wydziałowych, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.
Monika Sobolak
Kierownik zespołu badawczego
Absolwentka kierunku Fizjoterapia oraz studiów doktorskich na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy.
Obszary jej zainteresowań dydaktycznych to m.in. lecznictwo uzdrowiskowe, fizjoterapia w ginekologii i położnictwie, fizjoterapia w chirurgii, medycyna fizykalna oraz kinezyterapia. Owocna współpraca z fundacją Dobre Znaki, troska o zdrowie i wielka pasja do jogi stała się integralną częścią jej kariery. To podejście przynosi nadzieję na nową jakość w dziedzinie fizjoterapii i zdrowia.
Na co dzień cieszy się życiem z uśmiechem na twarzy, emanując nieustannie pozytywną energią, która stanowi źródło inspiracji dla innych. Jej entuzjazm i pasja są niewyczerpane!
WSPÓŁPRACOWNICY
Monika Tomaszewska
Coach
prowadzi treningi rozwojowo-korekcyjne i pełni rolę moderatora psychoedukacyjnych grup wsparcia. Jej celem jest wspieranie innych w ich drodze do rozwoju osobistego i zawodowego. Wierzy, że każdy człowiek skrywa ogromny potencjał, gotowy do odkrycia.
Agnieszka Karcz-Smilgin
Nauczycielka Jogi
Agnieszka Karcz-Smilgin to wszechstronna nauczycielka jogi, terapeutka ręki oraz instruktorka masaży. Posiada szerokie kwalifikacje w zakresie różnych odmian jogi, w tym jogi kreatywnej dla dzieci, jogi powięziowej, yin jogi, jogi Vinyasa Krama, oraz jogi dla kobiet w ciąży. Jest także specjalistką w terapii zaburzeń integracji sensorycznej. Agnieszka to nie tylko nauczycielka jogi, ale także instruktorka Masażu Shantala, pracująca zarówno z niemowlętami, jak i dorosłymi, w tym kobietami w ciąży. Ponadto, jest praktykiem technik Access Bars i Access Facelift. Jej zaangażowanie sięga również obszaru edukacji, gdzie współpracuje jako konsultant z różnymi szkołami i przedszkolami na Pomorzu i poza nim. Jest
także współpracowniczką poradni psychologiczno-pedagogicznych. Agnieszka jest również
Ewa Jankowska
Trener
Ewa Jankowska to pasjonatka ruchu we wszystkich jego formach, od dziecka związana ze sportem i tańcem. Jej podróż w poszukiwaniu drogi artystycznej zaprowadziła ją do fascynującego świata cyrku współczesnego. Ewa ukończyła dwuletni program Foundation Degree w renomowanej Londyńskiej szkole National Centre for Circus Arts. Następnie we włoskiej FLIC Scuola di Circo w Turynie. Zdobytą wiedzę praktyczną i teoretyczną Ewa wykorzystuje zarówno na scenie, jak i w pracy, kładąc nacisk na holistyczne podejście do ciała. Jej wieloletnia praca z różnymi grupami wiekowymi utwierdza ją w przekonaniu, że ruch i sprawność ciała ściśle wiążą się z kondycją psychiczną. Ewa poszukuje nowych rozwiązań i narzędzi, by uczynić ruch i ciało fascynującym polem do eksperymentów. Wierzy, że praca nad ciałem powinna być podejściem wielopoziomowym, co integruje w swoim podejściu do edukacji ruchowej. Niesamowicie cierpliwa i czuła przewodniczka po drodze przywracania aktywności dla podopiecznych naszej fundacji.
Kinga Kruczek
Mediator,Trener,Coach
Jest mediatorką wpisaną na listę stałych mediatorów, prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Legnicy. Mediacjami zajmuje się od kilkunastu lat, prowadzi mediacje głównie w sprawach cywilnych i rodzinnych oraz karnych. Ukończyła Filozofię w specjalności Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Wrocławskim, kurs kwalifikacyjny dla mediatorów, specjalistyczne szkolenie z zakresu mediacji cywilnej i gospodarczej, Coaching z Elementami Psychologii na SWPS we Wrocławiu i Szkołę Trenerów 2 stopnia.
Nieustannie poszerza swoje kompetencje i wiedzę w zakresie psychologii, analizy transakcyjnej, coachingu czy alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów.
Jako trenerka prowadzi szkolenia z umiejętności miękkich, między innymi z komunikacji, współpracy,
rozwiązywania konfliktów. Jako coach prowadzi sesje na żywo i online. Pracuje indywidualnie i z grupami – słuchając, zadając pytania, towarzysząc w zmianie. Wspiera ludzi w rozwoju osobistym i zawodowym. Wie, że w każdym człowieku drzemią niewyczerpane pokłady potencjału, który pomaga dostrzec i wydobyć.
Dawid Szeliga
Instuktor , Fizjoterpeuta
Dawid jest przyszłym fizjoterapeutą, jest pasjonatem ciała i ruchu. Podwaliny swoich praktyk opiera na wiedzy z zakresun kinezyterapii, pulmonologii, neurologii, kardiologii, fizjologii czy onkologii zdobywane na Wydziale Lekarskim Akademii Frycza Modrzewskiego w Krakowie gdzie studiuje Fizjoterapię. Od 2017 roku zajmuje się nauką medycyny dalekowschodniej czyli jogą, oddechem i ich wpływem na uspokajanie układu nerwowego, a tym samym na jakość życia.
Pracował między innymi na Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego jako wykładowca i nauczyciel jogi. Z pasją łączy zdobycze świata medycyny zachodniej i wschodniej w służbie zdrowia – swojego własnego i Waszego. Prywatnie jego ukochaną terapią ciała, ducha i umysłu jest – joga, taniec
intuicyjny, snowboarding, sztuki walki, górskie wędrówki i spędzanie czasu z najbliższymi!
Ewa Dobiech
Trener
Ewa Dobiech – Czech z wykształcenia pielęgniarka i pedagog, z tytułem magistra Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieloletni nauczyciel zawodu w Liceum Medycznym.
Nauczyciel trzech stylów jogi : Vinyasa Yoga, Ashtanga Vinyasa Yoga, Yin Yoga 200H Multi Style Yoga Teacher Training, ukończyła wiele kursów i warsztató doszkalających : Restorative Joga, Mobilność w Jodze, Joga Terapeutyczna, Joga dla Seniorów, Joga Powięziowa, Anatomia Subtelna Meridiany, Mięśnie Dna Miednicy oraz Onkojoga i Choroby Przewlekłe.
W latach 2002- 2010 należałam do Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Legnicy, gdzie zajmowała się profilaktyką raka piersi.
Praktyka jogi zawsze pomagała jej wrócić do zdrowia i sił. Kieruje się mottem „ Lepsze małe kroczki do przodu, niż stanie w miejscu”.
ADRES :
Legnica 59-220 ul. Tatarska 13/7
KRS : 0001004182
NIP: 6912565108
NUMER KONTA :
mBank : 57 1140 2004 0000 3602 8337 9790
Fundacja Dobre Znaki
Polityka prywatności
Pomagamy osiągnąć dobrostan po cięzkich chorobach.