Onkojoga - Joga dla pacjentów onkologicznych

Onkojoga to autorska metoda opracowana i badana przez Fundację. Metoda wspiera pacjenta w powrocie do zdrowia już od dnia diagnozy. Umożliwia  dostęp do regularnej aktywności psychoruchowej o lekkim i umiarkowanym natężeniu i skierowana jest w szczególności do pacjentów onkologicznych.

Metoda, którą opracowuje i bada Fundacja wyraźnie wpływa na sprawności ciała, zwiększając i przywracając zakresy ruchów, poprawia wydolność oddechową, regulując i pogłębiając oddech, zmniejsza nieprzyjemne odczucia wynikające z terapii onkologicznych dzięki poprawie metabolizmu oraz wyraźnie reguluje emocje, poprawiając sen, zmniejszając stres i regenerując układ nerwowy.

ZMNIEJSZA NEGATYWNE SKUTKI LECZENIA

REGULUJE UKŁAD NEROWOWY

POPRAWIA SEN

POPRAWIA METABOLIZM

REGULUJE EMOCJE

POPRAWIA WYDOLNOŚĆ ODDECHOWĄ

POPRAWIA SPRAWNOŚĆ CIAŁA

Kończymy badanie pilotażowe nad metodą – Badania prowadzimy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy w partnerstwie z uczelnią państwową Collegium Witelona, w badaniach bierze czynny udział Rehabilitacja WSS w Legnicy i Poradnia Prehabilitacji i Żywienia Medycznego,

Metodę badają:

• Dr Monika Sobolak, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Collegium Witelona
  • Dr Katarzyna Lisowska, Kierownik Zakładu Fizjoterapii Collegium Witelona
  • Dr Justyna Bugała Szpak, Kierownik Działu Rehabilitacji Międzyoddziałowej WSS w Legnicy
  • Dr inż Renata Gnitecka, Dyrektor Instytutu Technologii i Innowacji Collegium Witelona

Wspierają nas i recenzują metodę :

•  Prof. Edyta Zierkiewicz, psychoonkolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka wielu badań i publikacja nad osobami chorującymi onkologicznie, pracująca z Amazonkami od lat.
  • Dr Radosław Tarkowski, znany i ceniony chirurg onkolog, chirurg plastyk, autor publikacji o jakości życia po raku, prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Onkologicznej.
  • Lek. Przemysław Zarzeczny, chirurg w trakcie specjalizacji, zajmujący się leczeniem bariatrycznym oraz specjalizujący się w opiece metabolicznej specjalista od żywienia medycznego. Kieruje Poradnią Prehabilitacji i Żywienia Medycznego.

Metoda  ONKOJOGI badana przed fundację posiada wsparcie państwowych i zagranicznych instytucji medycznych.

Założenia metody pozytywnie oceniła rada naukowaEACE – European Association for Cancer Education (podczas  34 Zjazdu Naukowego w Okręgowej Izbie Lekarskiej )

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

LEGNICA

Drugi Wymiar Akademii Avatara, ul. Piastowska 1

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

PRUSZCZ GDAŃSKI

Good Luck Club, ul. Ignacego Domeyki 3

SZCZECIN

Maleńka Kraina, ul. Ks. Piotra Ściegiennego 29

WROCŁAW

Budynek triQube ul. Januszowicka 5

LUBIN

Centrum Działań Twórczych, al. Komisji Edukacji Narodowej 6A,

NIE WIDZISZ SWOJEGO MIASTA ?

NAPISZ DO NAS

ADRES :